Půjčka bez ručitele

Půjčka bez ručitele

Půjčka bez ručitele je speciální druh půjčky, kdy věřitel nevyžaduje jako druh ručení další osoby. Jde o prakticky jakýkoliv druh půjčky či úvěru, kde do hry nevstupuje třetí osoba společně s dlužníkem. Dlužník je ve svém závazku vůči věřiteli vždy a za každých okolností sám. Podle toho k tomu také musí dlužník přistoupit a vědom si toho, že půjčka bez ručitele je pouze jeho závazek, uzavřít smlouvu odpovídající jeho platebním možnostem a bonitě.

Princip půjčky bez ručitele

Půjčka bez ručitele funguje standardně jako jiné půjčky. Věřitel půjčí dlužníkovi určitou sumu peněz, za což požaduje úrok či poplatky ve stanovené výši. U půjčky bez ručitele nepotřebuje dlužník při žádání o půjčku další osobu, která se za něj v případě nesplácení zaručí. To je veliká výhoda oproti jiným půjčkám, že dlužník může uzavřít půjčku sám bez cizí pomoci. Pokud je vyžadováno ručení, je možné uplatnit věcnou formu a to v podobě zástavy či bianco směnky. Záleží na okolnostech, výši půjčky a poskytující instituci. Rámcově je pak vyřízení půjčky bez ručitele otázkou několika málo dní, jelikož dlužník jedná za sebe a pouze za sebe. Žádný ručitel není potřeba, tudíž může žadatel o půjčku ve všech rozhodnutích vystupovat samostatně a bez zbytečných odkladů.

Zkuste další článek, třeba Půjčka bez úroku, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Půjčka peněz ihned.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.