Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení nabízí celou řadu možností a alternativ. Předně se jedná o půjčky, kdy je nemovitost přímo součástí zástavy za půjčku. Takovou formu půjčky na bydlení nazýváme hypotékou či stavebním spořením. Dále je však možné peníze na bydlení získat i bez zástavy dané nemovitosti a to prostřednictvím jiných, neúčelových půjček, které představují určitou formu spotřebitelského úvěru.

Specializovaná půjčka na bydlení

Ve své podstatě půjčka na bydlení nabízí možnost, jak financovat svoje bytové potřeby bez nutnosti aktuálně mít k dispozici dostatek peněz. Půjčky na bydlení jsou podporovány státem, jelikož bydlení je jedním z pilířů, na kterých je nutné stavět. Půjčky na bydlení mají u nás nejčastější formu hypotečního úvěru a řádného úvěru ze stavebního spoření. Oba tyto druhy půjčky na bydlení jsou jasně specifikovány v zákoně a pro jejich získání je nutné dodržet jasně stanovené podmínky, jinak není možné peníze získat. Vždy musí jít o účelově vynaložené prostředky na bydlení bez dalších podnikatelských aktivit. Půjčka musí být jasně dokladována a zpětně či dopředu v bance či nebankovní instituce je nutné vynaložení prostředku skutečně doložit a nechat vše odsouhlasit. Člověk se tak vyhne nepříjemnostem a případným problémům.

Zkuste další článek, třeba Půjčka na auto, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Půjčka bez nahlížení do registru.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.