Půjčka společníkovi

Půjčka společníkovi

Půjčka společníkovi je specifický druh půjčky využívaný nejčastěji ve spojení se společností s ručením omezením. Jde o půjčení peněz jednomu ze společníků, který neprodleně potřebuje řešit svou finanční situaci a právě díky podílu ve společnosti se mu naskytuje velice výhodná příležitost. Důležité je však dodržet zákonná pravidla, aby se člověk nedostal do potíží ohledně daňové správy a doměření plateb.

Princip půjčky společníkovi

Půjčka společníkovi je poskytnutí peněžních prostředků jednomu ze společníků nejčastěji u společnosti s ručením omezeným. Jde prakticky o velice flexibilní produkt, který nemá přesně určené parametry. Jediné, co je nutné dodržet u půjčky společníkovi, je úroková sazba. Ta musí být přiměřený času a místu, kde je půjčka společníkovi poskytována. Jde o jakousi právnickou terminologii, v praxi je důležité a nejčastěji aplikované u půjčky společníkovi porovnání nabídky několika bank, zprůměrování nabídnutých sazeb a podle toho zvolit úrok u půjčky společníkovi. Tím se rozhodně společnosti i společník vyhnou případným problémům, které by mohly nesrovnalosti ve výši úroku případně vyvstat.

Už jste přečetli článek Půjčka hned, který má podobné zaměření? Další informační článek - Půjčka do 10000 Kč.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.