Půjčky na zástavu

Půjčky na zástavu

Půjčky na zástavu představují půjčení prostředků, které je umožněno až po zastavení určité věci či majetku. Jde o jakousi záruku pro poskytující instituci či investora, že peníze, které poskytuje potenciálnímu dlužníkovi, jsou určitým způsobem zaručeny. Že, pokud dlužník nebude z jakýchkoliv důvodů moci půjčku splácet, je možné na její úhradu využít prostředky, které věřitel získá prodejem zastavené věci.

Princip půjčky na zástavu

Princip půjčky na zástavu je velice jednoduchý. Dlužník zažádá o půjčku u poskytující instituce. Ta se na dlužníka obrátí s požadavkem zástavy. Dlužník může k zástavě obvykle použít movitý i nemovitý majetek. Nejčastěji pak jde o osobní automobil, domácí vybavení a u větších částek nemovitosti. Následně je sepsána smlouva o půjčce na zástavu, kde je jasně specifikována věc, která je předmětem zástavy a podmínky, jak bude postupováno, pokud dlužník nebude svou půjčku splácet. Po podepsání smlouvy jsou dlužníkovi obratem vystaveny prostředky, se kterými může nakládat dle své libosti.

Zkuste další článek, třeba Půjčky na nemovitost, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Půjčky na mateřské.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.