Půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty u nás zatím nemají tak zásadní uplatnění, avšak s postupem času se jejich význam zvyšuje. Nyní jsou k dispozici určité náznaky, jak je možné studentské půjčky získat, ale jedná se o relativně složitý proces, kdy student musí spolupracovat se svými rodiči. Půjčky pro studenty jsou obvykle spojeny s vedením účtu u banky a jsou velice odvislé od možností, které student aktuálně má.

Princip půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty je pro banky relativně dosti rizikovou záležitostí. Podle toho k ní také přistupuje. Podmínkou pro studentskou půjčku je vlastnictví účtu v bance. Dále je pak nutný určitý dlouhodobý zůstatek a asistence rodičů. Ty se za svého studenta obvykle musí zaručit, jelikož není obvyklé, aby student mohl doložit svůj stálý příjem, čímž by samozřejmě pomoc rodičů nepotřeboval. Pokud však není student pro svou půjčku doložit stálý příjem, je nutné ručení rodičů.

Výhody půjčky pro studenty

Výhodnost půjček pro studenty spočívá v lepší úrokové sazbě, jelikož jde o státem podporované produkty. U studentské půjčky je navíc možné odložit splátky až na dobu, kdy student bude aktivním pracujícím. Studentské půjčky jsou obvykle velice transparentní a podvodné praktiky se u tohoto druhu úvěrování často neobjevují.

Zkuste další článek, třeba Půjčky na OP ihned a hotově, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Půjčky ihned na ruku.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.