Úvěr na bydlení

Úvěr na bydlení

Úvěr na bydlení nabízí řešení bytové situace prakticky pro každého. Bydlení je jedním ze základních pilířů státu a rodiny, a tak je mu věnována i ze strany finančního sektoru veliká pozornost. Úvěry na bydlení se poskytují plošně, velice flexibilně a vždy se jedná o relativně náročnou administrativní činnost, jelikož je potřeba doložit potřebné dokumenty, někdy provést zástavu nemovitosti v katastru a provést celou řadu činností, které jsou právě s úvěrem na bydlení spjaty.

Možnosti úvěru na bydlení

Principielně může úvěr na bydlení nabývat dvou základních forem. Jde o hypoteční úvěr a úvěr ze stavebního spoření. Všechny ostatní druhy úvěrů je samozřejmě také možno využít k financování bydlení, ale již ne pro jejich účelovost, takže jejich sazby jsou o poznání vyšší, než u právě zmíněných dvou možností. Hypoteční úvěr představuje asi nejrozšířenější formu úvěru na bydlení, kdy jsou stanovovány faktory jako doba fixace, doba splácení, velikost celkové hypotéky a cena nemovitosti. U úvěru ze stavebního spoření je pak důležitá už jen výše úvěru a jeho doba splácení. Vše ostatní je nastaveno automaticky.

Už jste přečetli článek Úvěr na automobil, který má podobné zaměření? Další informační článek - Půjčka SMART.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.