Úvěr na podnikání

Úvěr na podnikání

Úvěr na podnikání přestavuje hlavní a často jedinou možnost, jak může podnikatel získat peněžní prostředky. Prakticky žádné podnikání se neobejde bez těchto cizích zdrojů, jelikož je třeba neustále inovovat, rozvíjet podnikání a budovat silnou společnost či živnost. Úvěr na podnikání tak přestavuje speciální produkt finančního trhu primárně určený na podstatu spojenou s podnikáním a nákupy nejrůznějších strojů či zařízení. Cílem podnikatelského úvěru není nákup spotřebního zboží, ale získání peněz na nákup takového zařízení, které v budoucnu bude generovat zisk, kterým se následně půjčka splatí.

Princip úvěru na podnikání

Úvěr na podnikání má nejčastěji investiční charakter. Peníze, které jsou prostřednictvím tohoto úvěru získány, představují takovou možnost pro podnikatele, kterou by rozhodně ze svých vlastních zdrojů financovat nemohl. Úvěr na podnikání tak pomáhá řešit situace s rozvojem společností a jejich expanzí. Druhou formou úvěru na podnikání jsou provozní úvěry. Ty představují financování takových potřeb, které jsou spojené s každodenní aktivitou společnosti a s nesouladem mezi výdejem a příjmem prostředků. Tyto provozní úvěry na podnikání tak překonávají výkyvy v sezónnosti, aktuální poptávce a řeší nesrovnalosti ve výrobě a dodávkách.

Zkuste další článek, třeba Úvěr na bydlení, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Úvěr na automobil.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.