Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření je speciální produkt, který je spojen právě s existencí stavebního spoření. Každý žadatel o úvěr ze stavebního spoření musí mít rozběhnuté spoření, jinak není možné o úvěr vůbec žádat. Navíc musí splnit celou řadu dalších podmínek, které jsou ve smlouvě o stavebním spoření prvotně uvedeny.

Princip úvěru ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření

O úvěr ze stavebního spoření lze žádat až po uplynutí určité doby, kdy stavební spoření běží. Jde o to, že je nutné dosáhnout určité velikosti takzvaného hodnotícího čísla, které je složitým algoritmem výsledkem doby trvání spoření a částek, které jsou na stavební spoření klientem posílány. Pokud toto hodnotící číslo má požadovanou velikost, může žadatel obdržet řádný úvěr ze stavebního spoření. Na překonání doby před získáním řádného úvěru ze stavebního spoření je možné použít překlenovací úvěr ze stavebního spoření, který však nemá tak výhodné podmínky a fakticky je pouze na dobu, než bude dosaženo daného hodnotícího čísla. Pak tento úvěr automaticky přechází v řádný úvěr ze stavebního spoření, který svou výhodností ční nad všemi ostatními úvěry na bydlení a na nižší částky v řádu do několika málo statisíců nemá prakticky konkurenci ani u hypotéky.

Další příspěvek Úvěr na podnikání ze stejné kategorie. Další informační článek - Úvěr na bydlení.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.