Úvěrové podvody

Úvěrové podvody

Úvěrové podvody na nás číhají prakticky na každém rohu. V dnešní době se s úvěrovými podvody můžeme setkat prakticky kdekoliv. Informace o nich jsou ale vždy velice strohé. Především je nutné si uvědomit, kdo nejčastěji úvěrové podvody spáchá. Jde o jedince, kteří již od samého začátku zatajují určité informace či poskytují podezřelá data.


Dvě strany úvěrových podvodů

Na straně poskytovatelů jde nejčastěji o úvěrový podvod s tím, že od žadatelů vyžádají velkou sumu peněz předem a půjčku nakonec neposkytnou. Někteří se přímo ztratí, jiní řeknou žadateli, že šlo o administrativní nevratný poplatek. Pokud takto podvedou velké množství lidí, mohou jen tímto způsobem získat nemalé finanční prostředky. Druhá strana úvěrových podvodů je pak u dlužníků. Ti často hledají v zoufalé situaci zoufalá řešení, takže zatajují poskytujícím institucím dluhy partnera, či dluhy jeho samotného. Tím se dostanou do ještě větších problémů, jelikož splácet půjčku půjčkou nikdy nenese dobré výsledky. Dalším druhem úvěrového podvodu je úmyslné neplacení sjednaných půjček. Jde o to, že dlužník nic nemá a tak mu nemají co vzít. Pokud se jedná o nižší částky, je vymáhání velice složité. U vyšších sum pak přistupuje na řadu soud, který podvodníka může odsoudit.

Podobné články

Úvěrové podvody - černá listina

Úvěrové podvody se rojí jakou houby po dešti. Každý poskytovatel i potenciální dlužník musejí přijmout riziko, že budou podvedeni. Avšak řad...

Tesco půjčka

Půjčka Tesco je velice zajímavým úvěrovým produktem, který v současnosti dobývá náš trh. Jde o jedinečnou možnost, jak velice snadno získat ...

Půjčky bez registru a bez příjmu

Půjčky bez nutnosti dokládání výše příjmů a výpisu z registru dlužníků se v současné době stávají stále oblíbenějším produktem poskytovaným v první řadě neba...

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.