Úvěry bez registru

Úvěry bez registru

Úvěry bez registru představují speciální půjčky, kdy poskytující instituce či investor nevyžaduje výpis z registru dlužníků. Tento výpis je totiž velmi často hlavním důvodem, proč řada žadatelů nezíská úvěr. Jakýkoliv záznam v registru dlužníků totiž automaticky znamená pro banky příliš rizikového klienta, kterému zkrátka peníze nepůjčí. Proto vznikl na nebankovním sektoru institut úvěru bez registru, který vychází vstříc právě těm osobám, které mají v registru dlužníků nějaký záznam.

Princip úvěru bez registru

Úvěry bez registru nabízí uplatnění ve velice široké sféře. Jejich obecné pojetí je jasné. Žadatel vyplní online žádost, zatelefonuje či přímo osobně kontaktuje společnost, která nabízí úvěr bez registru. Předloží požadované doklady, obvykle dva doklady totožnosti a prokáže svou bonitu potvrzením zaměstnavatele o příjmu. Následně je společností vypočtena částka, úrok a splátky, které může za daných okolností získat. Nenahlíží se do registru, avšak právě toto podstupované riziko ze strany poskytující instituce je zohledněno ve výši úroku. Proto jsou úvěry bez registru nepatrně dražší, než srovnatelné bankovní půjčky. Je však si třeba uvědomit, že na získání úvěru bez registru často postačí již zmíněné dva doklady a peníze jsou takřka na cestě.

Už jste přečetli článek Úvěr ze stavebního spoření, který má podobné zaměření? Další informační článek - Úvěr na podnikání.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.