Úvěry na směnku

Úvěry na směnku

Úvěry na směnku představují rychlé peníze vydávané přímo proti podepsání směnky. Jde o jednu z nejoblíbenějších forem půjčování, jak ze strany věřitelů, tak i dlužníků. A to z jednoduchého důvodu. Úvěry na směnku, respektive směnka jako taková, je definována přímo v zákoně. Jsou zde uvedeny všechny náležitosti a zákonitosti, které musí každá směnka mít. Úvěr na směnku pak představuje jasně udělaný závazek dlužníka a pohledávku věřitele. Pokud dojde k poručení povinností, které ze směnky vyplývají, je její vymáhání velice snadné, jelikož se jedná o exaktní vztah, na kterém není nic složitého k řešení. Soudy pak přistupují ke směnkám velice rázně a rychle. Pokud tedy dlužník úvěr na směnku neplatí, vystavuje se vysokému riziku vymáhání exekutorem, které sebou nese samozřejmě další vícenáklady, které dlužník musí posléze uhradit.

Vyřízení úvěru na směnku

Celý proces vyřízení úvěru na směnku je velice banální. Stačí sepsat směnku s jejími povinnými zákonnými náležitostmi. Podepsat ji a smluvní vztah je zpečetěn. Vše velmi jednoduše a rychle. Peníze jsou obvykle předány okamžitě po podepsání směnky, takže se jedná o velice účinný a rychlý nástroj, jak snadno a bezpečně přijít k penězům bez skrytých dodatků či složitých obchodních podmínek.

Další příspěvek Úvěry české spořitelny ze stejné kategorie. Další informační článek - Úvěry bez registru.

Novinky

11-08-2011 - Úvěry na směnku

Výhodné úvěry na směnku jsou vhodné pro všechny kdo potřebují rychlé peníze. Směnka musí ze zákona obsah některé náležitosti jako datum splacení, jméno dlužníka, jméno věřitele atd. Může také obsahovat jménu ručitele a další podobné finanční náležitosti.

31.12.2010 - Půjčky pro každého

Jestli sháníte rychle peníze, můžete vyzkoušet půjčky pro každého. Půjčka pro každého je finanční produkt určený pro všechny klienty, tedy i klienty se zápisem v bankovním registru. Většinou se jedná o menší obnos peněz. Záleží na bonitě klienta a jeho příjmu. Kromě výše příjmu také záleží zdali má klient nějaký hmotný majetek.

22.12.2010 - Půjčky na občanský průkaz

Pokud potřebujete vyřídit půjčku rychle, dobrou volbou můžou být nebankovní půjčky na OP. Půjčky na občanku chce většina věřitelů vystavit oproti směnce. Dají se tak získat rychlé peníze a za krátky čas. Nevýhodou je většinou velký procentní sazba.

19.12.2010 - Půjčky na ruku pro všechny

Potřebujete peníze? Vyzkoušejte půjčky na ruku. Jedná se o půjčky, které věřitel vyplatí klientovi v hotovosti. Tyto peníze jsou většinou ručeny směnkou nebo jiným dokladem.